AKTUALITY

DNES JE   AKCE SKONČILA 7. 9. 2002

 Nová adresa, úprava obsahu a životní krok 
Životní krok Karla Ježka a Mirky Gruberové Od 11. září 2003 jsou v provozu nové internetové stránky akce POZOR! STÁTNÍ HRANICE. Na adrese http://hranice.zde.cz naleznete až na Galerii vše, co dosud bylo (a do 3. 10. 2003 ještě bude) k vidění a přečtení na původní adrese hranice.hyperlinx.cz. Starý web bude fungovat pouze do už zmiňovaného 3. října, pak přestane existovat. Nově jsou stránky umístěné na serveru Seznam, kde jsme však limitováni kapacitou a tak jsme museli upustit od Galerie. Do budoucna ovšem počítáme s tím, že by se celý web mohl objevit na CD.
Přesně rok a dvacet dní uplyne v sobotu 27. 9. 2003 ode dne, kdy celá akce na Sněžce skončila. Tento den bude významný pro dva organizátory akce, pro Karla Ježka a Mirku Gruberovou. V Trutnově v Koncertní síni Bohuslava Martinů si ve 13:30 řeknou své ANO. Karle a Mirko, hodně štěstí!
Radomír Böhm  |  11. 9. 2003  |  


 UPOZORNĚNÍ! 
Pro všechny příznivce akce Pozor, stární hranice a pro všechny návštěvníky těchto stránek. Web bude mít tuto podobu pouze do října tohoto roku. Pak bude radikálně zredukován (zřejmě budou vypuštěny fotky a pohledy) a bude přemístěn na jiný server. Stránka hranice.hyperlinx.cz přestane existovat.
Umístění nových stránek bude dopředu oznámeno. Zvažujeme i možnost uložit celý web na CD a zájemcům ho zaslat.
Důvody, které nás k tomuto kroku vedou jsou především cena za prostor na Hyperlinku a klesající návštěvnost (téměř nezájem). Pokud se nám podaří uskutečnit plány s převedením deníků do digitální podoby, pak by se jevila reálnou i možnost vydat CD.
Radomír Böhm  |  1. 8. 2003  |  


 Co se děje po skončení akce 
Článek v Turistovi Po dlouhé době se znovu něco děje. Přidal jsem článek, který napsala Mirka do časopisu Turista. Do Galerie přibyly fotografie z etap 4, 7, 9, 10 a 14.
Do sekce Pohledy jsem přidal poslední pohled z poslední etapy. Je sice jediný a takový trošku šizený, ale je.
V současné době přemýšlíme o tom, jakým způsobem se zpracují výstupy z celé akce. Možná se na našem webu objeví i oba deníky.
Radomír Böhm  |  22. 1. 2003  |  více ...


 Zakončení na Sněžce 7. 9. 2002 
Společná fotografie V sobotu krátce po poledni pod zataženou oblohou na nejvyšší hoře České republiky dokončila poslední patnáctá hlídka svou etapu. Radim, Zdík, Jarda a Tomáš svými posledními kroky završili patnáctitýdenní putování po hranicích naší vlasti. Na Sněžku je přišlo přivítat 32 dalších účastníků a přátel akce.
Po slavnostním přípitku a focení nastala volná zábava, kterou podpořil trutnovský pivovar Krakonoš svým darem jednoho sudu piva. Nejžhavějšími tématy byly zážitky z cest. Výměna dojmů probíhala následně i ve voletinské hospodě, kde Karel Ježek, prezident projektu, poděkoval všem účastníkům za čas, odhodlání a zodpovědnost, jakou akci věnovali.
Radomír Böhm  |  11. 9. 2002  |  více ...


 Kolem Čech přes hory 
Magazín Outdoor - srpen září V srpno-zářijovém vydání magazínu Outdoor vyšel krátký článek o naší akci. Přestože jsme neměli zviditelňování v médiích jako prioritu, podařilo se nám dostat do několika regionálních deníků a tří celostátních časopisů. To sice předčilo naše očekávání, ale na naši pýchu to nemělo vliv :-)

Radomír Böhm  |  10. 9. 2002  |  více ...


 Povodně, aktualizace, zakončení a ostatní 
Cesty se změnily v koryta potoků Jak jistě všichni víte, Čechy zasáhly ničivé povodně. A to právě v době, kdy se šla 12. etapa. Povodním jako takovým je věnována spousta prostoru v různých médiích. My se tedy zaměříme pouze na souvislost s naší akcí. Ve zprávě z 12. etapy se dozvíte, jak pršelo, co vše voda vzala a dojmy účastníků. Ve zprávě z 13. etapy se dozvíte, jak to nešlo přes Labe.
Po třítýdenní pauze se opět aktualizuje. Konkrétně jsou tu nově pohledy z 12., 13. a 14. etapy. Dále do některých etap přibyly aktualitky (12., 13.) a zprávy (5., 12.). Galerie byla rozšířena o snímky z 5., 6. a 12. etapy. A konečně v Aktualitách jsou tři nové odstavce (novinový článek, informace o zakončení a tento).
Přestože naše akce v sobotu 7. září končí, náš web pokračuje. Postupně budou přibývat fotky, zprávy a další zajímavosti. Máte se na co těšit.
Radomír Böhm  |  30. 8. 2002  |  


 Byli unavení, ale šťastní, že došli 
Žofré s Hankou mají splněno 29. 8. 2002 vyšel v Karlovarských novinách článek o tom, jak Žofre s Hankou putovali po hranicích. Novináři Miroslavu Svobodovi dokázali celkem stručně a jasně vysvětlit co je POZOR! STÁTNÍ HRANICE.
Tak opět přibylo trochu té "osvěty". Do hlavního vysílacího času televize se sice nedostaneme, ale nám to přeci nevadí :-)
Radomír Böhm  |  30. 8. 2002  |  více ...


 Sejdeme se na Sněžce 
Sněžka - Slyšíte? Hora vás volá! Závěrečný sraz je v sobotu 7. 9. 2002 ve 12:00 na Sněžce. Autobusem můžete dojet buď na Pomezní Boudy nebo do Pece pod Sněžkou, autem je nejlepší se dopravit na Pomezní Boudy, kde se neplatí parkoviště. Na vrcholu vyčkáme příchodu Radima a Zdíka, účastníků poslední 15. etapy.
Potom proběhne slavnostní ukončení celé akce. Asi kolem 16. až 17. hodiny bude přesun linkovými autobusy nebo vlastním autem do Trutnova. Na večer je zajištěná hospoda ve Voletinách (nevaří se tam - gulášek si lze zajistit oznámením účasti Karlu Ježkovi; kdo se přihlásí do 3. 9., bude ho mít, kdo tak neučiní telefonicky nebo e-mailem má smůlu, bude jíst jen pivo).
Na závěrečné ukončení na Sněžku může přijít (přijet) kdokoliv. I ten, kdo se akce osobně neúčastnil. Tímto jste srdečně zváni.
Karel Ježek  |  29. 8. 2002  |  


 Na Sněžku se vrátí v úvodu září 
Pozor státní hranice startuje na Sněžce 27. 7. 2002 vyšel v Krkonošských novinách článek trochu o naší akci a hodně o Karlu Ježkovi :-)
Protože léto je čas dovolených, musíme lehce snášet občasnou "dovolenou" serveru Hyperlinx.cz. Navíc od 9. srpna budete muset snášet i mou dovolenou. Na čas se tedy musíte rozloučit s pravidelnou aktualizací. Ale o nic nepřijdete. Až se vrátím, všechno doplním.
Radomír Böhm  |  5. 8. 2002  |  více ...


 Jaroslav Derner si splnil sen a obešel ČR za 92 dní 
Jaroslav Derner první den výpravy na německých hranicích v obci Loučná - 
autor: Vladimír Mikulec Jaroslav Derner si k padesátinám splnil dávný sen. Podařilo se mu obejít Českou republiku po státní hranici. V sobotu 20. 7. v poledních hodinách zakončil ve Vejprtech svou přes 2300 km dlouhou pouť českým pohraničím. Podrobné informace o jeho cestách naleznete na stránkách Vladimíra Mikulce, kde jsou i odkazy na novinové články o jeho počinu.
Radomír Böhm  |  22. 7. 2002  |  více ...


 Akce Pozor státní hranice se přehoupla do druhé poloviny 
Druhá polovina Štafeta se nám za vydatného deště po 53. dni a 1150. kilometru přehoupla do druhé půlky. Dnes byl zdolán nejjižnější bod České republiky. Už zbývá jen nejzápadnější a nejsevernější bod a asi 1100 kilometrů. Všichni zatím vytrvale snášejí rozmary terénu i počasí, puchýře a komáry. Do závěrečného setkání na Sněžce dnes zbývá 50 dní.
Miroslava Gruberová  |  19. 7. 2002  |  


 Překročen tisící kilometr 
1000 km Dnes 9. 7. 2002 ve 45. den štafety byl překonán 1000. kilometr naší trasy. Slavnostní krok učinili Eda a Gabča v 11:40 v Mitrochovicích před Vratěnínem během 7. etapy. Akce probíhá zatím bez větších problémů. Již příští týden nás čeká vstup do druhé půlky.
Miroslava Gruberová  |  9. 7. 2002  |  


 Nové fotky z první etapy 
Galerie Po menší úpravě webu, máte možnost prohlédnout si v naší Galerii fotografie z první etapy. V první etapě si také můžete přečíst zprávu z jejího průběhu. Stále přibývají pohledy a aktuality z etap.
S úpravou webu souvisí i přesunutí sekce Rozhovory do sekce O akci. Do stejné sekce ještě připravujeme celkové shrnutí údajů o celé akci. Plně funkční už je i kniha návštěv.
O naši akci se v průběhu minulých dní zajímaly časopisy Outdoor a Turista. Tak se možná dočkáme i nějakého článku v klasickém médiu.
Radomír Böhm  |  26. 6. 2002  |  


 Sólo turista Jaroslav Derner a Pozor státní hranice 
Jaroslav Derner Včera (13. 6.) se mi podařilo telefonicky spojit s panem Dernerem (viz níže) a popovídat si o jeho cestě. Mým cílem bylo domluvit setkání naší skupiny s ním. Bohužel včera nebo již předevčírem se s ním musela naše hlídka minout někde mezi Krnovem a Opavou, protože pan Derner je dnes již v Městě Albrechticích a naše hlídka ve složení Katka, Jarda a Digoš čekají v Opavě na předávku. Pan Derner projevil zájem se s námi setkat a to při ukončení naší akce 7. 9. 2002 na Sněžce. Tímto všechny zvu, aby si udělali výlet a přišli se také podívat na zakončení celé akce.
Karel Ježek  |  14. 6. 2002  |  


 Akce úspěšně pokračuje 
Jaroslav Derner Akce Pozor státní hranice úspěšně pokračuje třetí etapou, kterou šlapou Jarda, Katka a Digi. Štafetu jim v sobotu ve Vidnavě předal Petr s Monikou. Petr se při podávání zpráv z druhé etapy překonával. Aktuálně jsme mohli sledovat téměř každý jejich krok. Ty zprávy stojí za to si přečíst.
Pravděpodobně jste si již všimli, že na stránce s aktualitami jsou v horní části informace o tom, která etapa se právě jde a které sekce byly naposledy aktualizovány. Nemusíte tak listovat celým webem pro zjištění, kde je co nového.
V květnu v MF Dnes vyšel článek o muži, který sám podniká stejnou akci jako my. Více se dočtete v naskenovaném článku nebo v čistě textové verzi. Třeba ho někde potkáme.
Radomír Böhm  |  10. 6. 2002  |  více ...


 Učiněny první kroky 
První krok V sobotu ve 14 hodin byly na Sněžce učiněny první kroky, po kterých budou následovat další a další. Celkem se za 106 dní ujde přes 2300 kilometrů. To je zhruba pět miliónů takových kroků.
Nezbývá než dodat, ať se nám daří!
Karel Ježek  |  27. 5. 2002  |  více ...


 Všechny etapy jsou obsazeny a tento týden se začíná!!! 
Po téměř nadlidském úsilí organizačního týmu i ostatních se podařilo obsadit všechny etapy.
Tuto sobotu se Karel s Mirkou vydají ze Sněžky na první etapu naší akce Pozor státní hranice. Držme jim palce a popřejme jim, ať vykročí tou správnou nohou.
Protože se začíná již tento týden, apeluji na všechny, kteří nedodali popis své etapy, aby tak neprodleně učinili!
Radomír Böhm  |  20. 5. 2002  |  


 Vlajka akce je vyrobena a připravena k použití 
Vlajka Vlajka, která se stane symbolickým štafetovým kolíkem, už je připravena. Jako symbol naší štafety bude každou sobotu předávána z ruky do ruky, až nakonec dorazí s poslední výpravou zpět na místo startu.
Protože za víc než tři měsíce urazí asi 2300 kilometrů a projde patnácti páry rukou, vyrobili jsme ji z poctivého pevného prostěradla. Nesepratelné fixy zaručí její trvanlivost a nezničitelnost. Pružná tyčka se nejen nezlomí, ale díky ní bude náš štafetový kolík krásně vlát.
Naše vlajka spolu s námi bude odolávat větru, dešti i sluníčku a bude nám povzbuzením na cestě!
Miroslava Gruberová  |  10. 5. 2002  |  více ...


 Čtvrtá etapa je stále neobsazena! 
Do začátku naší akce zbývají dva týdny. Jedna z nejzávažnějších věcí je, že chybí obsazení 4 etapy v termínu od 15. 6. do 22. 6. Opava - Mosty u Jablunkova.
Žádám všechny aby se pokusili sehnat nějaké dobrovolníky! Opravdu všichni se pokuste z okruhu svých známých je přesvědčit. TATO ETAPA JE DOTOVÁNA 2 LITRY BECHEROVKY!
Kdo ještě nedodal popis své etapy, ať tak učiní neprodleně!
Karel Ježek  |  10. 5. 2002  |  


 Převzaty dary od sponzora 
Dary Karlovarská společnost Jan Becher naši akci poctila svou dobrosrdečností a poskytla nám ošacení a zdroj energie pro naše dlouhé a náročné pochody. Tak tedy od včerejšího dne jsou v našem držení trička Becherovka a láhve Becherovka (včetně náplně).
I tímto Becheru náš dík.
Radomír Böhm  |  22. 4. 2002  |  


 Dnes byly zprovozněny tyto stránky 
Po měsících úmorné dřiny jsem zprovoznil tento web. Najdete zde vše, co by vás o celé akci mohlo zajímat. Pokud ne, tak nám napište. Otázky týkající se projektu vám rád zodpoví jeho otec Karel Ježek. To, co se bude týkat webu vám rád zodpovím já, Radomír Böhm.
Zatím tu nejsou popsány jednotlivé etapy. A to z jednoho prostého důvodu. Kromě první etapy mi ještě nikdo nedodal podklady. Také účastníků tu je jenom několik. Vše doplním, jakmile to dostanu. Taky zde samozřejmě nejsou žádné pohledy. Ty budou až v průběhu akce.
Chcete-li být pravidelně informováni o tom, co se děje, dejte nám to vědět na náš e-mail. Budeme Vám posílat informace o nejaktuálnějším dění.
Radomír Böhm  |  18. 4. 2002  |  více ...